امتیاز
  • 0.00 / 5 5
(0 votes)

به تازگی مدیر بخش الکترونیک سامسونگ، دکتر سونگ-هون هانگ در  Virtual Reality Summit واقع در سن دیگو حضور پیدا کرد و از دو پروژه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده پرده برداشت.

اولین پروژه به نسخه سوم هدست واقعیت مجازی این شرکت که با نام Samsung Gear VR شناخته می شود، اختصاص یافت که تا زمان عرضه آن مدت زمان زیادی باقی نمانده است.

اما دومین پروژه ای که رئیس بخش الکترونیکی سامسونگ به آن اشاره کرد، مرتبط با واقعیت افزوده بود و طبق حرف های او، سامسونگ آینده روشن شرکتش را در این دسته از تکنولوژی ها می بیند.

سونگ-هون هانگ همچنین در صحبت هایش درمورد سطح های چهارگانه عمومی واقعیت افزوده صحبت کرد. اولین سطح از واقعیت افزوده پوششی دو بعدی دارد که با فضای فیزیکی هیچ تعاملی ندارد.

سطح دوم، پوششی سه بعدی در اختیار کاربر می گذارد که بر خلاف اشیاء مجازی، با اجسام حقیقی در تعامل نیست و شاید بهترین مثال برای آن Pokemon Go باشد. با این حال سطح سوم و چهارم هر دو با اجسام حقیقی نیز در تعامل هستند که تفاوت میان آن ها در تغییراتی که در دنیای حقیقی ایجاد می کنند، نهفته است.

تکنولوژی هلولنز و مجیک لیپ هر دو در سطح سوم قرار دارند و ممکن است فناوری بسیاری از شرکت های بزرگ امروزی برای رسیدن به سطح چهارم بسیار عقب مانده باشد.

با این حال، طبق گفته های رئیس بخش الکترونیک این شرکت کره ای، سامسونگ قصد دارد با کنار زدن مشکلات پیش رو، به سطح چهارم در تکنولوژی واقعیت افزوده دست پیدا کند.

به گفته سونگ-هون هانگ، سامسونگ به دنبال همکاری با مجیک لیپ است؛ چرا که هر دو شرکت می توانند در کنار یکدیگر به اهداف خود با سرعت بیشتری دست پیدا کنند.

همانطور که سامسونگ قصد ورود به بازار تکنولوژی واقعیت افزوده را دارد، مجیک لیپ نیز از برنامه عرضه نهایی هدست خود عقب افتاده و این دو شرکت در کنار هم می توانند به رفع مشکلات یکدیگر بپردازند.

 

منبع: دیجیاتو

مطلب قبل نسخه واقعیت مجازی Need for Speed No Limits برای Google Daydream منتشر شد

1 دیدگاه

  1. arshia - ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۶ پاسخ دادن

    سلام دوست عزیز.این وبسایت رو شما با وردپرس طراحی کردید و این مطالبی که توش میزارید برای کاربران در دسترس نیست چون دسته بندی مشخص و صفحه مشخصی نداره و چون خود من یک وبسترم تونستم از طریق فید های سایتتون بیام اینجا و مطلب رو ببینم.متاسفتنه بخاطر همین موضوع هیچ یک از کاربران شما هیچکدام از مطالبتون رو نمیبینند مگه اینکه مثل بنده از وجود صفحه فید در وردپرس خبر دار باشن.اینو گفتم چون دیدم اینطوری کسی از مطالب خوب شما نمیتونه بهره ببره.

    پاسخ: سلام ، دست شما درد نکنه ، درسته چون نوشته های بلاگ توی پیجی قرار نگرفته لینکی نداره که دیده بشه ، خیلی هم تمرکزی روی قسمت بلاگ سایت نشده ولی با این حال ممنون از راهنماییتون ، نظر لطفتون بوده ، تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

یک × دو =

طراحی سایت